welcome To weblog Information Mellinium

کد آهنگ
برگزاری غیر استاندار آزمون دکترای 91 و سرگردانی 180 هزار متقاضی

آزمون نیمه متمرکز دکترای سال 91 در حالی برگزار شد که مانند سال گذشته اکثریت متقاضیان به برگزاری غیر استاندارد آن، نحوه طرح و چینش سوالات، عدم اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو، عدم اعلام به موقع منابع آزمون و... معترض بودند.

به گزارش رجانیوز، رئیس سازمان سنجش کشور با اشاره به رشد ۳۵ درصدی شرکت کنندگان در آزمون نیمه متمرکز دکتری در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ تعداد متقاضیان را 179 هزار نفر اعلام کرد. آزمونی که انتظار می‌رفت با وجود متقاضیان دارای تحصیلات عالی یکی از بهترین تجربه های سازمان سنجش باشد، متاسفانه اعتراض‌های زیادی را به دنبال داشت....

  

موارد زیر مهم‌ترین محورهای اعتراض شرکت کنندگان در آزمون را تشکیل می دهد:

1)اعلام با تأخیر و تغییر منابع آزمون

اگر چه طبق اعلامیه سازمان سنجش، آبان ماه گذشته به عنوان زمان اعلام منابع آزمون دکترای اعلام شد، اما این تاریخ به صورت مکرر به تاخیر افتاد تا اینکه در دی ماه، منابع روی خروجی سازمان قرار گرفت، البته با گذشت زمان و نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون، بعضی منابع اضافه یا کم ویا به‌طور کلی تغییر کرد. این در حالی است که سازمان سنجش دراین مورد هیچ‌گونه اطلاع رسانی عمومی نداشته و داوطلبان صرفا از طریق مشاهده سایت و به صورت تصادفی در جریان تغییر منابع قرار می گرفتند.

از سوی دیگر بسیاری از سوالات تخصصی از منبع نامشخص و بعضا از کتاب‌هایی طرح شده بود که به عنوان منابع دانشگاهی اعلام نشدند، به عنوان مثال در رشته قران و حدیث در حالی از تفسیر المیزان سوال طرح شده بود که این تفسیر 20 جلدی به عنوان منابع ذکر نشده بود.

2)اعتراض به سوال‌های زبان انگلیسی

طبق اعلام سازمان سنجش، نمرات آزمون هایی  چون تافل و تولیمو در صورت کسب امتیاز لازم می‌توانست به‌عنوان 50 درصد نمره زبان منظور شود، امادر هنگام برگزاری آزمون این موضوع کاملا فراموش شد و حرفی از آن به میان نیامد. در عوض داوطلبان موظف بودند به 100 سوال غیر استانداردی که با قلم ریز و نامناسب تایپ شده بود، در زمان کوتاهی پاسخ‌گو %

Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
کد جست و جوی گوگل
Most powrful metasearch engine Glseek.com

Best Metasearch Engine In The World

........................................آخرین اخبار فن آوری